Back Šport Motošport

Motošport

ŠKODA bola honorovaná dvojnásobným víťazom IRC

ŠKODA bola honorovaná dvojnásobným víťazom IRCŠKODA a piloti vozidla Fabia Super 2000 boli v Paríži oficiálne honorovaní šampiónmi tohtoročného šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC). ŠKODA tento rok dominantným spôsobom zvíťazila druhýkrát za sebou v hodnotení značiek, Andreas Mikkelsen sa s Fabiou Super 2000 stal šampiónom medzi jazdcami. Na druhom a treťom mieste skončili ďalší piloti Fabie - Jan Kopecký a Juho Hänninen. K tomu získala posádka tímu Red

Na prestížnych pretekoch Rely Dakar budú aj štyria Slováci

Na prestížnych pretekoch Rely Dakar budú aj štyria SlováciSlovensko bude mať na blížiacom sa 34. pokračovaní motoristického podujatia Rely Dakar až štvorčlenné zastúpenie, kvarteto reprezentantov sa prihlásilo do súťaže motocyklov. Podľa zoznamu na oficiálnej internetovej stránke prestížneho púštneho podujatia sa do Južnej Ameriky chystajú okrem skúsenej dvojice Ivan Jakeš (NAD-RESS Adventure Team, štartové číslo 31) a Štefan Svitko (Oraving-SLOVNAFT team, 32) aj duo Dušan

Sébastien Loeb sa stal osemnásobným majstrom sveta v rely

Sébastien Loeb sa stal osemnásobným majstrom sveta v relyatti Latvalom, avšak nepodarilo sa im preteky dokončiť. Citroën Total World Rally tím bol prinútený opustiť súťaž na začiatku posledného dňa pretekov, pretože došlo k zrážke Citroënu DS3 WRC s vozidlom idúcim v protismere. Ani to však nezabránilo Citroënu Racing osláviť osemnásobný titul majstra sveta na stupni víťazov v Cardiffe. Sébastien Ogier a Julien Ingrassia skončili v

Kubicovi budú držať v Renaulte miesto aj v roku 2012

Kubicovi budú držať v Renaulte miesto aj v roku 2012Šét tímu formuly 1 Renault Eric Boullier vyhlásil, že jeho tím je ochotný držať miesto Robertovi Kubicovi aj v priebehu budúceho roka. Poliak sa stále nezotavil z vážnych zranení, ktoré utrpel pri februárových pretekoch v rely a tento ročník vynechal. Kubica nestihne ani úvod novej sezóny. Informoval o tom web Autosportu. V Renaulte musia nájsť minimálne na úvod ročníka 2012 tímového kolegu k Vitalijovi Petrovovi. "Nemôže

Sébastien Loeb narazil do auta divákov, na rely skončil

Sébastien Loeb narazil do auta divákov, na rely skončilFrancúz Sébastien Loeb neoslávi zisk titulu majstra sveta víťazstvom na Rely Veľkej Británie. Od piatka už osemnásobný svetový šampión odstúpil z pretekov v nedeľu ráno po havárii. Loeb figuroval po sobote na 2. mieste za Jarim-Mattim Latvalom z Fínska, na ktorého pred záverečným súťažným dňom strácal 6,1 sekundy. V nedeľu však na svojom Citroëne

Tragédia na rely v Belgicku, posádka zabila dvoch divákov

Tragédia na rely v Belgicku, posádka zabila dvoch divákovVážna nehoda na pretekoch rely seriálu majstrovstiev Belgicka pripravila v sobotu o život dvoch divákov. Holandská posádka Erik Moree - Pascal Meijs vyšla mimo trať, pričom spôsobila smrť 26-ročnej ženy a 50-ročného muža. Ďalší traja ľudia utrpeli zranenia. Organizátori zrušili zostávajúci sobotňajší program, v nedeľu by sa malo pokračovať.

Konár v chladiči Hirvonena priniesol Loebovi obhajobu titulu

Konár v chladiči Hirvonena priniesol Loebovi obhajobu tituluSnahu Mikku Hirvonena o prerušenie sedem rokov trvajúcej vlády Sébastiena Loeba vo svete rely zastavil konár v chladiči jeho auta. Fínsky jazdec musel v piatok na záverečných pretekoch sezóny vo Walese pre poškodenie motora zastaviť svoj Ford Fiesta a pripravil sa tým o možnosť zmazať osembodové manko v priebežnom hodnotení na lídra šampionátu. Keďže v sobotu už nebude pokračovať v súťaži, Loeb v predstihu získal svoj

Loeb sa pravdepodobne stane opäť majstrom sveta v rely

Loeb sa pravdepodobne stane opäť majstrom sveta v relySnahu Mikku Hirvonena o prerušenie sedem rokov trvajúcej vlády Sébastiena Loeba vo svete rely zastavil konár v chladiči jeho auta. Fínsky jazdec musel v piatok na záverečných pretekoch sezóny vo Walese pre poškodenie motora zastaviť svoj Ford Fiesta a prakticky sa tým pripravil o možnosť zmazať osembodové manko v priebežnom hodnotení na lídra šampionátu. Loeb s veľkou pravdepodobnosťou získa svoj ôsmy titul majstra sveta v

Rely Dakar 2012 sa pôjde od Atlantiku k Pacifiku

Rely Dakar 2012 sa pôjde od Atlantiku k PacifikuTrať nasledujúceho ročníka vytrvalostnej Rely Dakar bude viesť z argentínskeho mesta Mar del Plata na pobreží Atlantického oceánu do peruánskej metropoly Lima, ktorú obmývajú vlny Tichého oceánu. Už 33. ročník púštneho dobrodružstva, ktoré sa po zrušení pretekov v roku 2008 pre vysoké bezpečnostné riziká vyplývajúce z komplikovanej politickej situácie v africkom regióne presťahovalo do juhoamerickej púšte, odštartuje

Okruh v Misane ponesie Simoncelliho meno

Okruh v Misane ponesie Simoncelliho menoOkruh v talianskom Misane ponesie meno po nedávno tragicky zosnulom jazdcovi na cestných motocykloch Marcovi Simoncellim. Talian zahynul na následky zranení po nehode v pretekoch kubatúry MotoGP na Veľkej cene Malajzie na okruhu Sepang v rámci seriálu MS. "Dlhujeme to Marcovej pamiatke, jeho rodine a státisícom fanúšikov, ktorí obdivovali