Back Šport Zimné športy

Zimné športy

Lyžiar Adam Žampa bodoval v pretekoch Svetového pohára

Lyžiar Adam Žampa bodoval v pretekoch Svetového poháraSuperkombináciu v rámci 74. ročníka zjazdárskeho Hahnenkammu v rakúskom Kitzbüheli vyhral Francúz Alexis Pinturault. Špecialista na točivé disciplíny sa k celkovému triumfu posunul z 18. miesta po super G, v podvečernej slalomovej jazde už jednoznačne dominoval. Druhý skončil Američan Ted Ligety s odstupom 44 stotín sekundy. Tretí Rakúšan Marcel Hirscher zaostal o 1,47 s a o niečo stiahol náskok Nóra Aksela Lunda Svindala

Slávny zjazd na trati Streif ovládol Rakúšan Reichelt

Slávny zjazd na trati Streif ovládol Rakúšan ReicheltRakúsky alpský lyžiar Hannes Reichelt dosiahol najväčšie víťazstvo v kariére, keď triumfoval v slávnom zjazde Svetového pohára na trati Streif v rakúskom Kitzbüheli. Najprestížnejšie zjazdárske preteky sezóny v kalendári SP vyhral ako prvý Rakúšan od roku 2006. Naposledy sa to podarilo Michaelovi Walchhoferovi. Na 74. ročníku slávneho Hahnenkammu, ktorý pre horšie snehové podmienky na technicky najnáročnejšej zjazdovke

Neureuther uspel v slalome, favorit Hirscher pokazil jazdu

Neureuther uspel v slalome, favorit Hirscher pokazil jazduNemec Felix Neureuther sa stal víťazom piatkového slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli. Neureuther triumfoval s náskokom 57 stotín sekundy pred Nórom Henrikom Kristoffersenom a nadviazal na svoj slalomový triumf z Bormia v úvode roka a víťazstvo v obrovskom slalome z Adelbodenu. Neureuther sa celkovo teší z ôsmeho triumfu v pretekoch SP v kariére, šiesteho slalomového a druhého v Kitzbüheli.

Krasokorčuliarka Simančíková ide do Soči, vyradila Rajičovú

Krasokorčuliarka Simančíková ide do Soči, vyradila RajičovúKrasokorčuliarka Monika Simančíková bude patriť medzi benjamínkov slovenskej výpravy na zimných olympijských hrách 2014 v Soči (7. - 23. februára). Pôvodne v nominácii na súťaž krasokorčuliarok figurovala ako náhradníčka, ale napokon sa jej v stredu večer rozhodol dať dôveru výkonný výbor Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu a nominoval ju na úkor Nicole Rajičovej. Zdravotné problémy Simančíková vybojovala

Jevgenij Pľuščenko nakoniec bude štartovať na ZOH v Soči

Jevgenij Pľuščenko nakoniec bude štartovať na ZOH v SočiRuská krasokorčuliarska federácia potvrdila neoficiálne informácie, ktoré sa objavili už v utorok, a po kontrolnom teste nominovala v stredu na zimné olympijské hry do Soči do súťaže mužov Jevgenija Pľuščenka. Petrohradčan sa pohybuje vo svetovej špičke už pätnásť rokov a Soči by malo byť jeho definitívnou rozlúčkou s krasokorčuliarskym ľadom. V Salt Lake City 2002 i Vancouveri 2010 získal striebro, v Turíne 2006 bol

'Lietajúca paradajka' Shaun White sa v Soči ukáže na doske

'Lietajúca paradajka' Shaun White sa v Soči ukáže na doskeNa zimné olympijské hry do Soči priletí aj snoubordová "Lietajúca paradajka". Populárny Američan Shaun White sa kvalifikoval do tímu a bude obhajovať vancouverské prvenstvo na U-rampe. Zlato má aj z Turína 2006. V štvorčlennej americkom výbere figurujú tiež účastník ZOH 2010 Greg Bretz a dvaja nováčikovia Danny Davis a Taylor Gold. Davisa pred štyrmi rokmi pripravila o štart vo Vancouveri zlomenina bedra pri autonehode. Medzi

Slovenskí bobisti pôjdu zrejme na olympiádu

Slovenskí bobisti pôjdu zrejme na olympiáduSlovenskí bobisti si s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou vybojovali účasť na zimných olympijských hrách v ruskom Soči. Kvalifikačný proces vyvrcholil počas víkendu, keď boli na programe preteky Svetového pohára v rakúskom Iglse a Európskeho pohára vo švajčiarskom St. Moritzi. Rozhodujúci pre rozdelenie miesteniek na ZOH 2014 je rebríček FIBT k 19. januáru. Reprezentanti SR, ktorí chceli v St. Moritzi zabojovať o ďalšie

V slalome triumf Francúza, Žampa skončil v prvom kole

V slalome triumf Francúza, Žampa skončil v prvom koleFrancúz Alexis Pinturault sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu Svetového pohár zjazdárov vo švajčiarskom Wengene. Dvadsaťdvaročný Pinturault sa k svojmu piatemu triumfu v pretekoch SP v kariére a druhému v slalome dopracoval zo 7. miesta po 1. kole, v tom druhom bol najrýchlejší. Druhé miesto si vybojoval s odstupom 34 stotín sekundy Nemec Felix Neureuther, tretí skončil Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý po 1. kole viedol. Na

Víťazstvo v behu na lyžiach na 15 km klasicky patrí Rusovi

Víťazstvo v behu na lyžiach na 15 km klasicky patrí RusoviRuským triumfom sa skončili nedeľňajšie preteky Svetového pohára v behu na lyžiach na 15 km klasickou technikou s hromadným štartom v poľskej Szklarskej Porebe. Víťazom sa stal Maxim Vylegžanin pred Jevgenijom Belovom, ktorý v dramatickom finiši zaostal o 2,2 s. Tretí skončil Kazach Alexej Poltonanin (+2,3). Na čele Svetového pohára zostáva Nór Martin Johnsrud Sundby, hodnotenie dlhých behov má lídra ďalšieho Nóra

Slovensko získalo ďalšiu olympijskú miestenku do Soči

Slovensko získalo ďalšiu olympijskú miestenku do SočiSlovensko získalo už takmer naisto ďalšiu olympijskú miestenku pre súťaže v alpskom lyžovaní a na zimné olympijské hry do Soči by mali cestovať štyria zjazdári. Vyplýva to z najnovšej olympijskej listiny FIS, v ktorej však ešte môžu do nedele nastať zmeny. K výraznejším by však nemalo prísť. Ďalšie miesto pre Slovensko zabezpečil Matej Falat, ktorý vyhral dve superkombinácie FIS v rakúskom St. Lambrechte, vďaka